Classic Tea. Pieśni neapolitańskie

Classic Tea sezon 2019 2020

Kolejny koncert z cyklu Classic Tea zaplanowaliśmy na 19 grudnia. Zaczynamy tradycyjnie o 18.00. Wstęp jest wolny. Tym razem wysłuchamy wykonań pieśni neapolitańskich.

Na scenie Ośrodka pojawią się: Karolina Sambor-Kobiałka (sopran), Sylwia Ostalska (wiolonczela), Michał Ostalski (fortepian).

W programie Classic Tea znalazły się tym razem pieśni neapolitańskie: Torna a Surriento, O marenariello, Me voglio fa’na casa, Anema e core, O sole mio, Te voglio bene assaje, Santa Lucia, Funiculi funicula.

Karolina Sambor-Kobiałka

Ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Nauki pobierała również we Włoszech w Reggio nell’Emilia. Współpracuje z Narodową Operą w Bolonii, krakowskim zespołem wokalnym Polish Chamber Voice oraz grupą Cracow Singers. Śpiewała na wielu światowych scenach, głównie na scenach oper włoskich w Rzymie, Bolonii, Mediolanie czy Turynie.

Cykl koncertów Classic Tea to seria wyjątkowych wieczorów muzycznych, podczas których można usłyszeć muzykę poważną w wykonaniu zarówno adeptów sztuki muzycznej, jak i doświadczonych artystów, a przy tym napić się dobrej herbaty, którą niezmiennie zapewnia częstochowska herbaciarnia Cafe Belg. Wstęp na wydarzenie jest wolny.