Formy Banalne. Forma Organiczna. Kamila Świerad. Wystawa

KAMILA ŚWIERAD WYSTAWA 1920x1080-strona002

Kamila Świerad podczas najbliższej wystawy w Ośrodku Promocji Kultury zaprezentuje prace z cyklu Formy Banalne (grafika warsztatowa wypukłodruk) i Forma Organiczna (haft / mixed media). Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 21 marca 2020 o godzinie 17.00.

Od kilku lat Kamila Świerad żywi zamiłowanie do koloru różowego, bardziej poprzez pewny rodzaj manifestacji, podkreślając, że róż wcale nie musi kojarzyć się z infantylnością. Jest za to kobiecy i mocny, zwłaszcza wtedy, gdy zastosuje się go w odpowiednim kontekście.

Jednak kontekst, który artystka wykorzystuje w swoich pracach, należy dopowiedzieć sobie samemu. Duże znaczenie do jego odczytania ma połączenie tego konkretnego koloru z techniką pracy, jaką jest stereotypowe kobiece zajęcie – haft. Organiczno-abstrakcyjna forma prac ma zmusić odbiorcę do samodzielnego podjęcia się interpretacji. Skojarzeń jest wiele i jednego słusznego nie ma.

Prezentowane podczas wystawy prace to haft/mixed media na tkaninie z cyklu Forma Organiczna oraz grafika warsztatowa wypukłodruk z cyklu Formy Banalne.

Kamila Świerad urodziła się w 1989 roku, jest absolwentką Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, studiowała na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych oraz na kierunku Grafika. Aktualnie zajmuje się ilustracją oraz haftem artystycznym.

Więcej prac artystki na stronie: https://kamaskowron.tumblr.com/