wystawy ‚2006

Grażyna Kołek

„ŚWIATŁOLUBNI – wystawa fotografii i kolaży”
Autorka urodziła się w 1971 r. w Blachowni. Studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią i kolażem. Przygotowała dotychczas 5 wystaw indywidualnych i uczestniczyła w 11 wystawach zbiorowych.
Ekspozycja do 15 lutego.

   

 

Wystawa zbiorowa członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych im. Wandy Wereszczyńskiej w Częstochowie oraz Klubu Miniatura w Kielcach
„ZAMKI I OSTAŃCE NA JURZE – malarstwo i grafika”

 

         

AGNIESZKA JURCZYK-WOJTAK

W latach 1992-1997 studia na Wydziale Artystycznym WSP w Częstochowie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Wernera Lubosa. Wcześniej absolwentka PLSP w Częstochowie. Obecnie uprawia malarstwo i rysunek. Prezentowała dotychczas 11 wystaw indywidualnych, była uczestniczką kilkunastu wystaw zbiorowych, min.:
– NIE AWANGWARDIA (1995), seria wystaw: BWA Częstochowa, Tarnowskie Góry, Toruń, Zawiercie
– Artyści Częstochowy XX wieku, (2000) MGS Częstochowa
– Pierwszy ogólnopolski konkurs na obraz dla młodych malarzy im. Mariana Michalika” (2001) MGS Częstochowa,
– „Allergy To Grey” The Bloxham Galleries – 2002, Londyn

   

 

PIOTR KANIECKI

Ur. w 1972 roku w Częstochowie. 1994 dwa semestry w PWSSP we Wrocławiu na wydziale malarstwa. 1995-1999 studia w AKADEMII SZTUK PIĘKNYCH w Warszawie na wydziale malarstwa ze specjalizacją grafika warsztatowa, Dyplom (1999) w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego. Obszary twórczej penetracji: malarstwo, grafika, video-realizacja. Obecnie Piotr Kaniecki jest nauczycielem malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie.
udział w wystawach:
– czerwiec 1995 – wystawa Plener 95 w Bystrzycy Kłodzkiej.
– luty 2000 – wystawa zbiorowa „mistrz i uczeń” w galerii Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie.
– wrzesień 2001 wystawa w klubie „Dekadencja” w Częstochowie.
– listopad 2001 wystawa zbiorowa „konkurs dla młodych malarzy im Mariana Michalika” w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.
– październik 2003 – wystawa zbiorowa Zawsze z nadzieją, Muzeum Częstochowskie – Ratusz,
– listopad 200 3 – wystawa zbiorowa w hotelu Mercure „Huta w Częstochowie”.
– styczeń 2004 – wystawa w kawiarni Ejlat w Warszawie, siedzibie stowarzyszenia Polska – Izrael.
– styczeń 2005 – wystawa zbiorowa „jurajska jesień”, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie

   

 

Malarstwo Jerzego Nowosielskiego
ze zbiorów Starmach Gallery w Krakowie.

JERZY NOWOSIELSKI
Urodzony w Krakowie w 1923 roku. W czasie okupacji hitlerowskiej studiował w Künstgewerbeschule. W latach 1945-47 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1945-49 był członkiem Grupy Młodych Plastyków, a od roku 1957 jednym z członków-założycieli Stowarzyszenia Artystycznego Grupa Krakowska. Związany z ASP, pracował jako profesor od 1976 roku i chociaż w 1993 roku zakończył pracę pedagogiczną, to jednak dla wielu młodych artystów wciąż pozostaje Nauczycielem i niekwestionowanym autorytetem. Jerzy Nowosielski jest autorem wielu polichromii w obiektach sakralnych. Ponadto Jerzy Nowosielski, wśród specjalistów uchodzący za jednego z najlepszych znawców prawosławia, przez całe życie twórczo rozwijał myślowe dziedzictwo wschodniego chrześcijaństwa. Jego rozważania na ten temat zostały opublikowane w książkowej formie wywiadu-rzeki pt. Mój Chrystus.
Jerzy Nowosielski należy do grona najwybitniejszych powojennych malarzy polskich. Jego twórczość nie mieści się w ramach żadnego określonego kierunku czy stylu. Niegdyś o takich artystach mówiło się człowiek-epoka. Tak absolutna indywidualność mogła się ukształto­wać tylko w tej części Europy – gdzieś na styku tradycji bizantyjskiej ikony i zachodnioeuropejskiej awangardy.

   

4. Międzynarodowe Biennale Miniatury – wystawa pokonkursowa

CERAMIKA – JUBILERSTWO – GRAFIKA – MALARSTWO – RYSUNEK

Wystawa prac absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych im. J. Malczewskiego w Częstochowie

   

WSZYSTKO GRA – malarstwo Małgorzaty Stępniak
Małgorzata Stępniak – urodzona w 1973 w Częstochowie. W latach 1993 – 1998 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. Dotychczas prezentowała swoje prace na 10 wystawach indywidualnych i kilku zbiorowych. Jest laureatką nagrody na Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych w Legnicy (1999) oraz stypendystką Prezydenta Miasta Częstochowy (2002)

 

 

ENERGIA NOCY – wystawa malarstwa i rysunku

Arkadiusz Zając – dyplom zrealizował w pracowni malarstwa (1996) Wydziału Artystycznego WSP w Częstochowie. W dorobku twórczym ponad 35 wystaw m.in.: Kraków, Warszawa, Nowy Jork. Laureat nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Nominowany dwukrotnie do nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie plastyki.