Moment. Międzynarodowe Biennale Fotografii Ulicznej

Biennale Fotografii Ulicznej

Inspirując się ideą decydującego momentu Henri Cartier-Bressona oraz Międzynarodowym Biennale Miniatury postanowiliśmy oddać przestrzeń osobom zajmującym się fotografią. Zapraszamy więc do udziału w nowym konkursie fotograficznym, którego organizatorem jest Ośrodek Promocji Kultury.

Proponujemy Międzynarodowe Biennale Fotografii Ulicznej „Moment”, którego głównym założeniem jest prezentacja tytułowej fotografii ulicznej (street photography), stanowiącej jeden z ciekawszych gatunków fotografii reportażowej. Konkurs jest skierowany do wszystkich tych, którzy przy pomocy obiektywu aparatu fotograficznego potrafią uchwycić najciekawsze uliczne momenty.

Łączna pula nagród wynosi 13 000 złotych. Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy w terminie od 6 maja do 18 września poprzez odpowiedni formularz na stronie internetowej, a ogłoszenie tegorocznej edycji konkursu nastąpi 19 listopada 2019.

W jury konkursu zasiadają Damian Chrobak, fotograf, absolwent London Collage of Communication, członek ZPAF-u, Jacenty Dędek, fotograf z Częstochowy zajmujący się portretem i dokumentem, Konstancja Nowina-Konopka, absolwentka Akademii Fotografii w Krakowie, Bartosz Frączek, artysta wizualny, dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, Joanna Kinowska, historyczna fotografii z Warszawy, na co dzień związana ze Służewskim Domem Kultury oraz Justyna Warwas, częstochowska artystka wizualna, zajmująca się malarstwem, rysunkiem i fotografią, pracująca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, a od 2012 roku będąca komisarzem Międzynarodowego Biennale Miniatury.

Poza nagrodami na finalistów i laureatów konkursu czeka pokonkursowa wystawa, która odbędzie się pod koniec 2019 roku. Regulamin i szczegóły znajdują się na specjalnie przygotowanej stronie internetowej.