Przyjmujemy wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia artystycznego ze środków finansowych Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego

FB_event_CARA

Do 30 czerwca 2019 można składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia artystycznego ze środków finansowych Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego, działającego przy Ośrodku Promocji Kultury w Częstochowie.

Co to jest CARA?

CARA to Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego, funkcjonujące przy Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie. Zostało powołane przede wszystkim po to, by wspierać, a przez to również promować osoby aktywne artystycznie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę twórczą i nie mają własnych środków finansowych na realizację nierzadko oryginalnych przedsięwzięć.

Dla kogo jest CARA?

Jak sama nazwa wskazuje, CARA jest przeznaczona dla amatorów. Jest skierowana do osób mieszkających i działających na terenie Częstochowy. To odpowiednia opcja dla artystów i twórców nieprofesjonalnych, którzy nie zajmują się działalnością artystyczną zawodowo i zarobkowo. Dotyczy to też osób, które nie posiadają tytułu instruktora w dziedzinie, w której składają wniosek, czy też nie ukończyły np. artystycznej szkoły wyższej lub średniej, w dziedzinie której składają wniosek.


Sprawdź, kto otrzymał dofinansowanie w 2018 roku.


 

Co trzeba zrobić, aby uzyskać dofinansowanie?

Wystarczy zrobić parę prostych kroków. Przede wszystkim należy do 30 czerwca złożyć w Ośrodku Promocji Kultury wypełniony wniosek, opisujący dokładnie przedsięwzięcie oraz przedstawiający kosztorys z nim związany. Wniosek do wypełnienia znajduje się na naszej stronie.

Oceną poszczególnych projektów zajmuje się Rada ds. Amatorskiego Ruchu Artystycznego, w skład której wchodzą osoby reprezentujące przeróżne dziedziny kultury i znające się na rzeczy.

Po zaakceptowaniu pomysłu i podpisaniu umowy, trzeba już tylko wziąć się do pracy, zrobić swoje i rozliczyć się z projektu do końca października. Ważne jest, by nie finansować tego samego przedsięwzięcia z różnych źródeł budżetu Urzędu Miasta Częstochowy oraz przeznaczyć środki zgodnie z zasadami i podpisaną umową.

FB_Strona_CARA

Skąd wziąć szczegółowe informacje?

Szczegółowych informacji na temat Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego udzielamy na miejscu w Ośrodku Promocji Kultury. Można jednak do nas również zadzwonić lub napisać wiadomość mejlową. Z przyjemnością wytłumaczymy, jak skorzystać ze wsparcia CARA i jak zrealizować swój pomysł.

Dokładne zasady udzielania dofinansowania z środków finansowych Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego znajdują się także na naszej stronie w zakładce: Konkursy -> CARA. W razie wątpliwości lub pytań, prosimy o kontakt.