Nad powierzchnią. Marta Dunal. Wystawa

Marta Dunal Nad powierzchnią wystawa Ośrodek Promocji Kultury 2020

Częstochowska artystka, Marta Dunal, zaprezentuje w Ośrodku Promocji Kultury prace podczas wystawy zatytułowanej „Nad powierzchnią”. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 lutego 2020 o godzinie 18.00.

Wystawa „Nad powierzchnią” odzwierciedla obraz emocji artystki i świata, w którym żyje. Marta Dunal wyraża swoje emocje i eksploruje świat ponad myślami – świat efemeryczny, czasami niezrozumiały i nieuchwytny, a z drugiej strony wielobarwny i pozytywny. Poprzez nieoczywiste łączenie kolorów artystka przemyca nadzieję, daje do zrozumienia, że zmieniając perspektywę widzenia, można dostrzec pozytywne barwy życia.

Marta Dunal – rysowniczka, malarka, graficzka – urodziła się w 1989 roku w Częstochowie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom licencjacki uzyskała na wydziale Architektury Wnętrz, a dyplom magisterski na Wydziale Intermediów, na podstawie pracy zatytułowanej „Transformer”, pod kierunkiem dr hab. Grzegorza Bilińskiego, prof. ASP. Realizuje się nie tylko w dziedzinie sztuki, ale również w muzyce i sporcie. W swojej twórczości zgłębia proces powstawania dzieła. Prace prezentowała między innymi w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie podczas międzynarodowej konferencji dotyczącej mniejszości narodowej Nigeryjczyków w Polsce, Morphogenetics. Morfogenetyczny design. Instalacje w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie (wystawy indywidualne).

Wernisaż wystawy odbędzie się 18 lutego 2020 o godzinie 18.00.