Nic tak szybko w życiu nie umiera jak wiersze. Jacek Gierasiński. Spotkanie autorskie

Jacek Gierasiński, fot. archiwum autora 1920x1080

Spotkanie autorskie z częstochowskim poetą, Jackiem Gierasińskim, poświęcone tomowi poetyckiemu, zatytułowanemu „Nic tak szybko w życiu nie umiera jak wiersze”, odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury w środę 18 marca 2020 o godzinie 18.00.

Tom poetycki „Nic tak szybko w życiu nie umiera jak wiersze” wydało wydawnictwo Towarzystwo Galeria Literacka. Podczas wydarzenia wiersze poety zaprezentują: Iwona Chołuj i Antoni Rot. Z kolei spotkanie poprowadzi Bogdan Wąchała.

— Twórczość Jacka Gierasińskiego zaliczyłbym do liryki wulkanicznej lub sejsmicznej. Są w niej immanentne erupcje wrażeń i wyobrażeń oraz tąpnięcia osobowości, pobudzanej każdego dnia zdarzeniami, dialogami, groteskowością i jednocześnie potwornością współczesności. W emocjonalnej tablicy Mendelejewa, jaką zbudujemy na podstawie stężenia wierszy częstochowskiego autora, są śmiech, chichot, rechot, rozpacz, lament, łkanie, rozgoryczenie, rozczarowanie, nadzieja, wiara, frustracja, namiętność, zapał. To tylko wybrane cechy, bo wciąż powstają nowe, hybrydyczne — pisze Arkadiusz Frania we wprowadzeniu do tomu „Nic tak szybko w życiu nie umiera jak wiersze”.

Jacek Gierasiński — częstochowski poeta, autor czterech tomów poetyckich: „Przypowieści stracha na wróble” (2012), „Na smyczy” (2015), „Trzecia twarz” (2016), „Nic tak szybko w życiu nie umiera jak wiersze” (2019), w dorobku ma ponadto dramat i monodram, swoją twórczość prezentował m.in. w „Antologii Poetów Polskich 2016″, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Pisarze.pl, administrator w klubie poetyckim „Kształty Słów”, laureat wielu konkursów poetyckich, np. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej.

fot. archiwum autora